20 lipca 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. „Podróż z książką”. Uczestnicy przeczytali najnowszą książkę Jarosława Kreta pt. „W Ziemi Świętej”, która była motywacją do dalszej dyskusji. Autor książki zabrał czytelników do Nazaretu, Jerozolimy, Doliny Cedronu i Betlejem

– do miejsc tak odległych, a zarazem fascynujących. Niesamowite ilustracje umieszczone w książce pozwoliły jeszcze bardziej zagłębić się w lekturze. Był to wstęp przed spotkaniem autorskim z Jarosławem Kretem, które odbędzie się 6 sierpnia 2020 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Jak się okazało, na rynku wydawniczym jest mnóstwo książek o tematyce podróżniczej, więc jest z czego wybierać. Nie sposób było opowiedzieć o wszystkich, dlatego pracownicy biblioteki wybrali najciekawsze pozycje i przedstawili na spotkaniu. Dyskusja była bardzo ciekawa tym bardziej, że panująca pandemia zmieniła sposób podróżowania, a także spojrzenie na świat.  Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Już dziś zapraszamy 12 sierpnia 2020 r.  na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego porozmawiamy o silnych kobietach w literaturze. Tym razem spotkanie odbędzie się w plenerze, by jeszcze więcej osób mogło uczestniczyć w naszych dyskusjach. Serdecznie zapraszamy.