W czwartkowy poranek 30 stycznia 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała kolejną lekcję biblioteczną dla dzieci z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach. Tym razem gośćmi były przedszkolaki z grupy „Muszelki”, które z wielkim zaciekawieniem zasiadły w czytelni w oczekiwaniu na to, co się wydarzy.

Bibliotekarze jak zawsze przygotowali mnóstwo niespodzianek dla najmłodszych. Pierwszą z nich było krótkie przedstawienie na podstawie książki „Jak schować lwa” Helen Stephens. Pracownicy biblioteki fantastycznie odegrali rolę lwa i dziewczynki o imieniu Malwinka. Dzięki pomocy nauczycielki, która zagrała mamę i dziewczynki udającej włamywacza, przedstawienie nabrało prawdziwego tempa. Emocji było tak dużo, że nawet aktorzy nie potrafili powstrzymać się od uśmiechów. Następnie dzieci przystąpiły do pracy twórczej. Miały za zadanie ułożyć obrazek z koralików Hama. Powstały wspaniałe ptaszki, rybki, domki i serduszka. Bibliotekarze przy pomocy żelazka utrwalali prace przedszkolaków i dzięki temu każdy mógł zabrać ze sobą do domu piękny obrazek z koralików. Dzieci miały okazję posłuchać o nowościach książkowych, które można wypożyczyć oraz o książce artystycznej dostępnej w czytelni. Przedszkolaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na ustach, a zadowolenie małych czytelników to największa radość dla bibliotekarzy.