29 stycznia 2020 r. pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej z Międzyzdrojów zagościli w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Bibliotekarze czasem mają niestandardowe pomysły, by zachęcić czytelników do sięgnięcia po książki. Tym razem uczniom klasy II i III zaproponowali wykład na temat książek artystycznych. Dyrektor biblioteki

Andżelika Gałecka opowiedziała dzieciom o najbardziej zadziwiających książkach – harmonijkach, książkach z dziurką czy pozycjach z przestrzennymi ilustracjami. Wzbudziło to w uczniach tak duże zainteresowanie, że przez dłuższy czas nie mogli oderwać wzroku od książek – czytali, przeglądali, dotykali. Dla bibliotekarza widok dzieci skupiających się na książce, która ich zafascynowała, jest bezcenny. Następnie Ania Piecyk opowiedziała o nowościach książkowych, jakie można znaleźć w wypożyczalni. Zainteresowanie było bardzo duże i dzieci obiecały, że po lekcjach wstąpią do biblioteki po książkę. Kiedy emocje opadły, można było przejść do równie miłej części zajęć, czyli do prac plastycznych. Dzieci miały za zadanie wykonać kartkę przestrzenną. Dzięki mewie wyciętej z szablonu i wklejonej na błękitną kartkę, powstała ilustracja 3D. Dodatkowo została ozdobiona  plażą stworzoną z piasku, muszelek, wodorostów, tiulu i morskich stworów. Uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią i precyzją. Ich uśmiechnięte buzie były największym dowodem na to, że praca bibliotekarzy nie idzie na marne. Na zakończenie lekcji bibliotecznej wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a pracownicy biblioteki obiecali, że niedługo przyjadą z nowymi pomysłami.