Chcielibyśmy zaprosić wszystkich tegorocznych maturzystów do uczestnictwa w bezpłatnych korepetycjach - w spotkaniach dot. literatury i dziedzin powiązanych z literaturą, a znajomość których może pomóc w zdaniu egzaminu maturalnego z języka ojczystego.

Ponad 10 lat temu tego typu zajęcia prowadziła w bibliotece Andżelika Gałecka i cieszyły się one dużym powodzeniem. Cześć uczestników przychodziła przygotowana i aktywnie brała udział w dyskusji, część młodzieży przychodziła bardziej słuchać, notować. Tak też jest super. Na spotkaniach w bibliotece nikt nikogo nie będzie stresował, przepytywał, a przede wszystkim nikt nie będzie wystawiał ocen. Bibliotekarze wychodzą naprzeciw młodym ludziom, którzy są trochę przerażeni panującą sytuacją związaną z pandemią i obawiają się, że nie zdążą opanować całego materiału. Chcielibyśmy ruszyć z naszą ofertą od lutego 2021. Obecnie prowadzimy rozeznanie - ile osób byłoby chętnych uczestniczyć w „korepetycjach” i czy wytyczne związane z pandemią pozwolą na prowadzenie takich zajęć. Plan działania jest taki, że chcielibyśmy na początku skupić się na literaturze współczesnej i zacząć od dyskusji i omówienia „nowych lektur” m.in. opowiadań Olgi Tokarczuk, Marka Nowakowskiego, Andrzeja Stasiuka… Postaramy się, by rozmowa o literaturze i sztuce stała się dla Was przyjemnością. 

Prosimy o zgłaszanie się chętnych na facebooku biblioteki, o kontakt telefoniczny pod nr 91 32 80 442 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o udostępnienie informacji.