Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zakwalifikowała się do projektu Liga eSzkoła NUTS 3 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

Na szkoleniach bibliotekę będzie reprezentować starszy bibliotekarz, Szymon Głod. W przyszłym roku poprowadzi on praktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z programowania robotów LEGO® oraz zajęcia e-Citizen ECDL w zakresie umiejętności wykorzystywania komputera i internetu. W ramach projektu otrzymamy 2 zestawy robotów programowalnych LEGO® SPIKE prime, 2 komputery typu notebook, 2 tablety oraz zestaw turniejowy FIRST® LEGO® League (matę przejazdową oraz klocki do budowy modeli i przeszkód stawianych na macie).