10 września 2020 r. w Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach odbyła się „Plenerowa Biesiada z Humorem” zorganizowana przez Gminę Międzyzdroje, Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach oraz Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach.

Spotkanie rozpoczęli bibliotekarze Szymon Głod oraz Joanna Pałasz od recytacji wierszy Zbigniewa Herberta, w związku z ogólnopolską akcji społecznej Fundacji jego imienia pt. „Podaruj wiersz”. Podczas biesiady uczestnicy mogli odręcznie przepisać wybrany przez siebie wiersz na otrzymanej papeterii i podarować bliskiej osobie. W programie nie mogło jednak zabraknąć wierszy Jana Twardowskiego, zabawnych limeryków Wisławy Szymborskiej czy żartobliwych fraszek Jana Sztaudyngera. Nieodłącznym punktem, podczas imprez związanych z poezją, jest prezentacja swoich wierszy przez mieszkańców naszego miasta. Mieliśmy okazję posłuchać twórczości Marianny Kargul, Haliny Kowalskiej, Krystyny Rycombel, Wojciecha Kokota oraz debiutanta Waldemara Sękowskiego. Jednak główną atrakcją wieczoru był koncert zespołu śpiewaczo-instrumentalnego „Bryza” pod kierownictwem Janusza Kalemby, który wykonał utwory m.in.: „Kamień z napisem love”, „Barcelona” oraz „Bella Ciao”. Podczas półtoragodzinnej imprezy publiczność wzruszyła się, rozbawiła, a nawet została porwana do tańca.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, zespołowi „Bryza”, międzyzdrojskim poetom oraz wszystkim przybyłym za dobrą zabawę oraz wspaniale spędzony wieczór.