Wypożyczalnia gier planszowych w międzyzdrojskiej Bibliotece rusza pełną parą!Wypożyczalnia gier planszowych w międzyzdrojskiej Bibliotece rusza pełną parą!Wypożyczalnia gier planszowych w międzyzdrojskiej Bibliotece rusza pełną parą!Wypożyczalnia gier planszowych w międzyzdrojskiej Bibliotece rusza pełną parą!Wypożyczalnia gier planszowych w międzyzdrojskiej Bibliotece rusza pełną parą!

Szanowni czytelnicy, mali i duzi, niezmiernie miło nam poinformować Was, że od wczoraj w Bibliotece w Międzyzdrojach ruszyła wypożyczalnia gier planszowych. 19 gier planszowych otrzymaliśmy od Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” z projektu „Gry i zabawy bez prądu” finansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania publicznego pn. „Program Społecznik

na lata 2019-2021”. Taki sam zestaw gier został przekazany do Wikliny w Wapnicy, gdzie można je wypożyczać w każdą środę w godz. 17:30-18:30. W bibliotece gry możemy wypożyczać od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia biblioteki. Uwaga! Dzieci do lat 16 mogą wypożyczyć grę przychodząc z dorosłym opiekunem, max 2 gry na okres 2 tygodni. Wypożyczanie gier jest usługą nieodpłatną. Wszystkie inne szczegóły zawarte są w Regulaminie Wypożyczalnia Gier Planszowych, o których bibliotekarze poinformują na miejscu. Obecnie mamy pełen wachlarz gier, są zręcznościowe dla dzieci, edukacyjne, ćwiczące pamięć, integrujące rodzinę, strategiczne dla młodzieży… np. „La cucaracha”, „Jumanji”, „Magiczny labirynt”, „Monopoly. Game of thrones”, „Grzybobranie”, „Lotti Karotti”.

Obawialiśmy się, że te 19 gier planszowych to za mało. Chętnych na przygodę z planszówkami zapowiadało się więcej. Andżelika Gałecka – dyrektor biblioteki postanowiła więc złożyć projekt dot. Wypożyczalni gier planszowych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Udało się, od stycznia 2020 otrzymamy 5.000,00 zł na zakup dodatkowych gier. Wszystkim, którzy oddali głosy na projekt „Wypożyczalnia gier planszowych” i na pozostałe nasze projekty, które otrzymają w 2020 roku dofinansowanie: „Ebooki i audiobooki w bibliotece” oraz „Festyn rodzinny święto pieczonego ziemniaka w Wapnicy” bardzo dziękujemy.

Podsumowując, wypożyczalnia gier planszowych rusza pełną parą. Tablety, telefony w kąt! Życzymy dobrej zabawy w gronie rodzinnym lub z paczką przyjaciół.

#PomorzeZachodnie, #społecznik, #ProgramSpołecznik, #KARR