14 listopada 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zaprosiły dużych i małych na warsztaty plastyczne z cyklu „Gry i zabawy bez prądu”. Bibliotekarze i członkowie „Rodziny” chcieli oderwać dzieci choć na chwilę od komputera, telefonu

 czy telewizji i zaproponować inną, bardziej twórczą metodę spędzenia wolnego czasu. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie wykonać morskie stwory. Z papierowych talerzyków i rolek po papierze toaletowym oraz przy użyciu bibuły, kolorowych papierów i farb, powstały niesamowite wodne żyjątka – kraby, ośmiornice i różnego rodzaju ryby. Na ochotników czekały przygotowane wcześniej przez bibliotekarzy makiety dużych ryb, które trzeba było pomalować. Kreatywność była w tutaj na pierwszym miejscu. Okazało się, że dzieci wraz z opiekunami potrafią świetnie współpracować i tworzyć piękne prace. Wyobraźnia jaką się wykazali, przeszła najśmielsze oczekiwania pracowników biblioteki. Większa część wykonanych morskich stworów zostanie przekazana jako dekoracja na Charytatywny Bal Andrzejkowy „Z miłości do dzieci”, organizowany w Międzynarodowym Domu Kultury przez Radę Rodziców z Przedszkola „Morskie skarby” w Międzyzdrojach. Po warsztatach wszystkie dzieci wraz z rodzicami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy wolontariuszom za pomoc w prowadzeniu warsztatów.

Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych zajęciach z projektu „Gry i zabawy bez prądu”, na który Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” otrzymało dotację z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Społecznik 2019-2021”. Zapraszamy na „Rodzinne rozgrywki sportowe”, które odbędą się 16 listopada (sobota) 2019 r. od 12:00-14:00 w Wiklinie w Wapnicy, na „Rodzinny turniej gier planszowych” - 21 listopada (czwartek) 2019 r. od 16:00-18:00 w Bibliotece w Międzyzdrojach i 26 listopada 2019 r. (wtorek) od 16:00-18:00 w Wiklinie w Wapnicy. Rodzinne Warsztaty plastyczne „Jesień w lesie” odbędą się 27 listopada (środa) 2019 r. od 16:00-18:00 w Bibliotece w Międzyzdrojach i 28 listopada (czwartek) 2019 r. od 16:00-18:00 w Wiklinie w Wapnicy. Nie przegapcie tych atrakcyjnych zajęć. Wasza obecność będzie bezcenna.

 

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”.

#PomorzeZachodnie, #społecznik, #ProgramSpołecznik, #KARR