W dniach 8-15 maja 2019 r. odbędzie się XVI edycja programu Tydzień Bibliotek. „Celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa”.

Hasło XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek brzmi „#Biblioteka”. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Tak opracowaliśmy nasz program Tygodnia Bibliotek, by najmłodsi wybrali coś dla siebie, nie zapomnieliśmy również o dorosłych czytelnikach oraz seniorach. Mamy nadzieję, że wybiorą Państwo naszą bibliotekę, by wspólnie z nami mile spędzić majowe dni. Prawdą jest, że Tydzień Bibliotek trwa 8-15 maja. My przedłużamy świętowanie! Serdecznie zapraszamy do biblioteki. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.