28 listopada 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła mieszkańców i turystów na wyjątkowe spotkanie pt. „Gdzie szukać morza w Szczecinie? Sposoby miejskiego przewodnika”, które poprowadził Przemysław Głowa.

Spotkanie zostało zrealizowane przez Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Edukacji „Lider” w ramach projektu „Ruchome Wykłady Pomorzoznawcze”, finansowanego z programu dotacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
 Przemysław Głowa pochodzi z rodziny o tradycjach kolejarskich. Jednak jego zamiłowanie do geografii i map było na tyle silne, że zupełnie zatracił się w swoim hobby. Ojciec, który był geografem i przewodnikiem górskim, rozbudził w nim miłość do przewodnictwa i poznawania regionu, w którym mieszka.
Tematem spotkania był Szczecin Czy to miasto może zachwycić? Okazało się, że miejsca, o których opowiadał nasz gość, zafascynowały przybyłych słuchaczy i zachęciły do odwiedzenia tego urokliwego miasta. Głowa mówił, że to miasto zawsze przyciągało do siebie wielu znanych osobistości literatury czy malarstwa. Dowiedzieliśmy się, że Tove Jansson, która napisała serię książek o Muminkach przebywała w Szczecinie. Również Hans Christian Andersen miał swój epizod w tym mieście. Nocował w Hotelu de Prusse przy ul. Staromłyńskiej, gdzie obecnie mieści się budynek Sądu Administracyjnego. Nie był jednak zadowolony z warunków i obsługi hotelu, dlatego następnego dnia wyjechał do Kopenhagi, o czym można przeczytać w książce „Andersen – dzienniki”. Przybyli goście dowiedzieli się co nieco o malarstwie jednego z najważniejszych malarzy Pomorza Zachodniego – Caspara Davida Friedricha, którego obrazy osiągają milionowe ceny na aukcjach.
Przemysław Głowa przyznał, że podczas weekendów Szczecin jest bardzo wyludniony. Jak się okazało, nie tylko Warszawa ma swoje „słoiki” – Szczecin również. Przewodnik wykazał się ogromną wiedzą, która w połączeniu z jego pasją daje… mieszankę wybuchową! Kto raz posłucha tego ekscentrycznego dredziarza, zachwyci się nie tylko Szczecinem, ale również literaturą, którą promuje, i o której opowiada  z zachwytem. Głowa jest wielkim miłośnikiem komiksów. Zaproponował czytelnikom sięgnięcie po „Komiks Szczeciński”, w którym można znaleźć sześć krótkich opowieści o Szczecinie. To nie tylko świetna publikacja, ale również promocja miasta. Miłą niespodzianką była wiadomość, że powstał także komiks o Międzyzdrojach. „Zwrotnik Panny” autorstwa Krzysztofa Gawronkiewicza i Michała Kalickiego to zupełnie nowa pozycja, która opowiada o morzu, lękach, fobiach i przeczuciach. Fani komiksu na pewno powinni sięgnąć po ten projekt. Zgromadzeni goście posłuchali także opowieści o  morświnach, fokach i paprykarzu szczecińskim. Przemysław Głowa mógłby godzinami opowiadać o Szczecinie, literaturze, historii. Obiecał, że jeszcze kiedyś odwiedzi międzyzdrojską bibliotekę. Jego zachwyt do obecnej wystawy prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wolinie, która znajduje się w czytelni była bardzo duża i na pewno zostanie w jego pamięci na długo. Na zakończenie spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.