17 października 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy i 18 października 2018 r. w Bibliotece w Międzyzdrojach odbyły się „Rodzinne Warsztaty Plastyczne - Gniotki antystresowe”. Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło miejsc dla spóźnialskich. Jednak pracownicy biblioteki i członkowie Międzyzdrojskiego

Stowarzyszenia „Rodzina” stanęli na wysokości zadania i dla każdego, kto przyszedł, znalazł się skrawek stanowiska do pracy. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały antystresowe gniotki z balonów i mąki ziemniaczanej. Ta prosta praca, jaką było wsypywanie mąki do balonu przy pomocy plastikowego lejka, spowodowała ogromną radość wśród przybyłych na zajęcia. Jednak największą frajdę można było zaobserwować podczas wykonywania gniotków wypełnionych żelatyną. Do wykonania tego potrzebny był przezroczysty balon wypełniony kolorowymi cekinami. Następnie trzeba było umieścić rozpuszczoną żelatynę w balonie. Jednak ta czynność musiała być wykonana przy pomocy bibliotekarzy i rodziców. Nie obyło się jednak bez… małej katastrofy! Gniotki podczas zawiązywania wyślizgiwały się z rąk, co powodowało, że wszystko wokół kleiło się od żelatyny. Nikomu to jednak nie przeszkadzało i każdy bawił się przy tym świetnie. Najważniejsze, że gniotki antystresowe spełniły swoje zadanie - odstresowały przybyłe rodziny, a taki właśnie był cel tych zajęć. Wszyscy zabrali swoje gniotkowe stworki do domu.

Ogromne podziękowania należą się nauczycielom z Wapnicy i rodzicom, którzy pomagali w warsztatach. Dzięki temu praca poszła bardzo sprawnie, a dzieci były szczęśliwe.

Organizatorami warsztatów byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy. Część materiałów plastycznych na warsztaty w bibliotece zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Warsztaty w Wapnicy zrealizowano w ramach projektu „Klubik Rodzinny – Od Juniora Do Seniora” dofinansowanego ze środków gminy Międzyzdroje. Realizatorem projektu jest Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.

Już dziś zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty plastyczne, które odbędą się 7 listopada 2018 w Bibliotece w Międzyzdrojach i 8 listopada 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Tym razem, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, będą to „Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów”. Jak zawsze będzie dobra zabawa!