”Muzyczne biografie” – o przenikaniu muzyki do literatury            
21 sierpnia 2018 roku na koniec wakacji miłośnicy literatury spotkali się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach.

Tematem rozmów były muzyczne biografie, a także autobiografie, czyli znani i lubiani o swoim życiu zawodowym i nie tylko. Uczestnicy spotkania rozmawiali o książkach biograficznych Edith Piaf, Eugeniusza Bodo, Anny German, Kory, Wojciecha Młynarskiego, Maryli Rodowicz, Wioletty Villas, Stinga, Ireny Jarockiej. Czytelnicy chętnie dyskutowali na temat znanych piosenkarzy. Wspominali czasy, kiedy można było pójść na koncert Ireny Jarockiej czy Wojciecha Młynarskiego – lubianych i bardzo cenionych artystów. Łza w oku zakręciła się, gdy przybyli goście wspominali Korę, wokalistkę, która niedawno odeszła, przegrywając z ciężką chorobą. Pozostawiła po sobie wiele życiowych mądrości, o których możemy przeczytać w książce pt. „Kora, Kora, a planety szaleją” autorstwa Kamila Sipowicza. Właśnie ta książka stała się tematem przewodnim dyskusji klubowiczów. Jedna z przybyłych czytelniczek zaproponowała książkę autorstwa Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze pt. „Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk”. Jest to książka  o jej scenicznym życiu, o ludziach, których spotkała na swej drodze. Autorki stawiają także pytanie, dlaczego odeszła z życia publicznego  a ze sceny zeszła u szczytu kariery? Czytelnicy rozmawiali również na temat książki pt. „A ja żem jej powiedziała…” znanej wokalistki Katarzyny Nosowskiej, która jest doskonałą obserwatorką rzeczywistości. Pisze w niej o miłości, partnerstwie, dystansie do samej siebie i swoich możliwościach życiowych.
Na zakończenie spotkania liczna grupa uczestników DKK zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Na kolejne dyskusje zapraszamy już w październiku. Książką przewodnią będzie „Piękno z pól i łąk” Katarzyny Enerlich”. Bibliotekarze i członkowie klubu opowiedzą o ziołach i naturalnych składnikach, z których można  przygotować bardzo proste kosmetyki i nie tylko.