19 lipca 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem przewodnim były książki z owocem w tytule, czyli „Owocowa seria”.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z książkami, które kończą się happy endem.  Wywiązała się dyskusja na temat serii powieści Katarzyny Michalak pt. „Rok w Poziomce”, „Powrót do Poziomki”, „Lato w Jagódce” i „Wiśniowy dworek”. To bardzo lekka literatura idealna na letnie dni. Kolejną serią „owocowych książek”, o których była mowa, to pozycje Izabeli Sowy takie jak: „Smak świeżych malin, „Cierpkość wiśni”, „Herbatniki z jagodami” i „Zielone jabłuszko”. Opowiadają one historie młodych ludzi, którzy zmagają się z pierwszymi prawdziwymi miłościami, poszukiwaniem swojego miejsca na ziemi czy problemami finansowymi.
Uczestnicy DKK polecali sobie również inne pozycje książkowe, które są warte przeczytania. Duże zainteresowanie wzbudziła najnowsza powieść szczecińskiego pisarza i architekta Leszka Hermana pt. „Biblia diabła”, która opowiada m.in. o skarbie z kamieńskiej katedry i polowaniu na czarownice. Na zakończenie wieczoru uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 21 sierpnia o godz. 17.00.