21 czerwca 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna pt. „W żabim świecie”. Lekcja została zorganizowana w związku ze zbliżającym się Świętem Żaby,

która jest zwierzątkiem chronionym w Polsce i bardzo pożytecznym. Na zajęcia została zaproszona grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby”. Dzieci wysłuchały bajkę Przemysława Wechterowicza pt. „Uśmiech dla żabki”, którą przeczytała Andżelika Gałecka Dyrektor Biblioteki. 

Następnie bibliotekarka Monika Jakubowska opowiedziała ciekawostki o żabach. Jak się okazało, przedszkolaki doskonale wiedziały, jak wygląda ropucha, czym żywią się żaby i co to jest kijanka. Nowością była informacja o największej żabie na świecie i najdziwniejszych gatunkach tych zwierząt, jakie można spotkać w różnych zakątkach ziemi. Podczas tych opowieści dzieciom towarzyszyła zielona żabka, w którą wcieliła się Małgorzata Olborska. Bibliotekarka Anita Cieślak przedstawiła książki, w których występują żabi bohaterowie. Wspólnie przypomnieliśmy bajki takie jak: „Calineczka”, „Żabi król”, „Księżniczka i żaba”, „Niezwykła podróż żabki Marcysi” i „O plastikowej żabce”.  Pani Anita zachęciła wszystkich do korzystania z księgozbioru i odwiedzania naszej biblioteki. Ania Piecyk opowiedziała o najbardziej znanych żabach, które znają najmłodsi jak i dorośli. Zaprezentowaliśmy żabę Monikę z programu „Ciuchcia”, Kermita z Muppet Show i Crazy Froga - szaloną żabę z teledysku Axela F. Kolejną niespodzianką dla przedszkolaków był konkurs pt. „Żabi skok”. Każde dziecko dostało plastikową skaczącą żabkę i miało z nią dotrzeć na metę. Zwycięzca otrzymał drobny upominek. 

W drugiej części spotkania dzieci miały za zadanie wykonać żabę z rolek po papierze toaletowym. Wszyscy poradzili sobie doskonale i chwilę później skaczące papierowe żabki  zapełniły salę czytelni. Na zakończenie lekcji bibliotecznej przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i pożegnały się z bibliotekarzami nie mogąc doczekać się kolejnego spotkania w bibliotece.