26 marca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu.

Najmłodsi przebywają na turnusie dydaktyczno-wypoczynkowym w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach. Uczniowie, wspólnie z wychowawczyniami, wykonali kolorowe koszyczki wielkanocne z papierowych tacek. Zostały one ozdobione tasiemkami, kwiatami, wielkanocnymi naklejkami, pomponami... Po zajęciach dzieci obejrzały wielobarwne pisanki wykonane interesującymi technikami m.in. decoupage, metodą utwardzania tkanin, z efektem „kamienia”, ozdobione kolorową gipiurą lub sznurkiem. Na zakończenie pracownik biblioteki Anna Piecyk, która jest współautorką książeczki dla dzieci pt. „Wielkanocne opowieści, czyli przygody z wiejskiej zagrody”, wpisywała autografy wraz z dedykacją dla każdego uczestnika warsztatów. Książeczki zostały bezpłatnie przekazane przez gminę Międzyzdroje. Wspólna fotografia zakończyła atrakcyjny pobyt w naszej bibliotece.