Za nami ferie zimowe 2018. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała cykl zajęć pt. "Kreatywne pracownia plastyczna", podczas których propagowaliśmy czytelnictwo, kreatywne spędzanie wolnego czasu poprzez zabawy edukacyjne, plastyczne i ruchowe.

We wtorek wybraliśmy się do Międzynarodowego Domu Kultury na spektakl „Calineczka” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. W środę odwiedził nas Pan Paweł Konieczka z Powiatowej Komendy Policji  w Kamieniu Pomorskim wraz z psem tropiąco-patrolowym Szamanem. Czwartek również upłynął pod hasłem „Bezpieczeństwo”. Pani Helena Piątek, instruktor szkolenia psów ze szkoły „Pies potrafi”, poprowadziła zajęcia wspólnie ze swoim czworonożnym pupilem Amorem pt.„Co mówi do mnie pies”. W piątek członkowie Stowarzyszenia „Archeozdroje” uczyli dzieci średniowiecznych tańców i opowiedzieli o ozdobach oraz strojach z tamtych czasów. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego czytania bajek oraz mini dyskoteki. Dzieci najbardziej cieszyły się z zajęć plastycznych i prac w grupach, gdzie uczyły się recyklingu.  W pierwszym tygodniu ferii powstały m.in. makiety miast z wykorzystaniem kartonów po sokach, opakowań i rolek po papierze, popcornowe bonsai, witraże z koralików HAMA, bransoletki, etui dla babci i dziadka, Minionki, a także piękne wazony ze słoików ozdobionych metodą decoupage. W drugim tygodniu ferii, dzięki uprzejmości Dyrektora WPN, Pana Wojciecha Zyski, dzieci mogły nieodpłatnie zwiedzić muzeum. Naszym przewodnikiem był Pan Michał Szweik, który zdradził najmłodszym wiele ciekawostek przyrodniczych. W czwartek udaliśmy się na film pt. „Paddington 2” do Kina Eva. Podczas warsztatów plastycznych dzieci robiły rybki, żółwie, muszle, kraby z masy fimo, które pomalowały i umieściły na makietach podwodnego świata. Uczestnicy zajęć ozdabiali piórniki i składali piankowe domki, które zabrali do domu na pamiątkę miło spędzonego czasu. W ostatnim dniu dzieci wykonały pacynki na palce i efektowne pojemniki na kredki. Wtorkowe popołudnia dzieci spędzały przy grach planszowych w ramach zajęć „Gry bez prądu”. Bibliotekarze, Pani Małgorzata, Pani Monika i Pan Szymon, ujawnili swoje aktorskie talenty odgrywając scenki z dwóch bajek pt. „Krótkowzroczna żyrafa” i „Jak pokonać czarownice”. Narratorem w spektaklach była Pani Ania. Dzieci nagrodziły bibliotekarzy gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji ferii Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim za umożliwienie spotkania z Panem Pawłem Konieczką i psem Szamanem, Pani Helenie Piątek ze szkoły dla psów „Pies potrafi”, członkom Stowarzyszenia „Archeozdroje”, Dyrektorowi WPN, Panu Wojciechowi Zysce i Panu Michałowi Szweikowi, Dyrekcji i pracownikom Hotelu Autora Family & Spa oraz Dyrektorowi i pracownikom Międzynarodowego Domu Kultury i Kina Eva za gościnę. Gorące słowa "Dziękujemy" należą się również pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej: Pani Kierownik, Elżbiecie Jakubiak i Pani Małgorzacie Musialskiej za zakup materiałów plastycznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018.

Zapraszamy do oglądania wystawy zdjęć i prac dzieci, które powstały podczas ferii zimowych. Wystawa potrwa do 16.02.2018 r.