Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza dzieci do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii zimowych w okresie od 15 do 26 stycznia 2018. Zajęcia w bibliotece odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 13.00. Rodziców / opiekunów prawnych prosimy o wypełnienie i dostarczenie do biblioteki zgody na udział dziecka w zajęciach literacko-plastycznych podczas ferii w bibliotece.

Bibliotekarze przygotowali moc atrakcji. Wspólne czytanie bajek, interesujące zajęcia teatralne, które dostarczą wiele emocji. Mini – dyskoteka rozgrzeje każdego przed zajęciami, dając mnóstwo energii.  Członkowie Stowarzyszenia „Archeozdroje” wprowadzą dzieci w świat tańca średniowiecznego, zaś zabawy z tablicą interaktywną czyli „wielkiego monitora” reagującego na dotyk niewątpliwie zainteresuje każdego.

„Co mówi do mnie pies? – psie sygnały i mowa ciała to zajęcia dla tych, którzy kochają zwierzęta. Pani Helena Piątek ze szkoły dla psów „Pies potrafi” niewątpliwie odpowie na wiele pytań dotyczących naszych domowych czworonogów. Bibliotekarze przewidzieli także wiele zajęć manualnych: zabawa z masą Fimo, Ciastoplasto, czy zajęcia z origami. W czasie warsztatów plastycznych będzie można wykonać biżuterię, samochody, piórniki mozaikowe czy makaronowe bonsai. Nie zapomnimy o Dniu Babci i Dziadka, z tej okazji stworzymy wiele prezentów. Obchodzić będziemy także Światowy Dzień Popcornu. O tym jak ważne jest zachowanie ostrożności na drogach  przekonamy się podczas zajęć pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo w Międzyzdrojach” z Panem Rafałem Bardynem  z Komendy Powiatowej Policji  w Kamieniu Pomorskim. Artystyczne malowanie kamieni to zajęcia dla tych, którzy chcą poczuć się artystami  i  pragnących nabyć nowych umiejętności. Planujemy wizytę w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie spotkanie z florą i fauną naszych okolic na pewno uwrażliwi na piękno natury i jej ochronę. 16 stycznia 2018 r.  o godz. 10.30 gościć będziemy w Międzynarodowym Domu Kultury, gdzie wystąpią aktorzy z krakowskiego Studia Teatralnego KRAK-ART ze spektaklem „Calineczka”. Zaproponujemy także zabawę  z recyklingiem, wspólnie wykonamy „Minionki” i pojemniki na kredki. Dwa kolejne wtorki czyli  16 i 23 stycznia 2018 r. w godz. 16.00 do 18.00 to tradycyjnie „Gry bez prądu” czyli wszystko dla miłośników gier planszowych. 

Nie zabraknie również prac zespołowych jak stworzenie makiet „Miasto Międzyzdroje” i „Podwodny świat”. 25 stycznia 2018 r. o godz. 10.30 udamy się do międzyzdrojskiego kina „Eva” na animowany film pt. „Paddington 2” .

Na wszystkich biorących udział w „Kreatywnej Pracowni Plastycznej” będzie czekał słodki poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Finałem ferii będzie wernisaż prac wykonanych przez uczestników zajęć.