20 kwietnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy „Bursztyny” z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.

Na początku spotkania najmłodsi zapoznali się z książkami dla dzieci, które zaprezentowała bibliotekarka pani Anita Cieślak. Zachęcała przedszkolaki do korzystania z naszej wypożyczalni. Następnie pan Szymon Głod przeczytał dwa fragmenty z bajek pt. „Nutka znajduje przyjaciół” oraz „Leo i Nela”. Podczas lekcji wykonane zostały kolorowe pejzaże w małych buteleczkach. Wykorzystano do tego sól  i kolorową kredę. Zwieńczeniem wspólnej pracy było pamiątkowe zdjęcie z dziełami , które nasi mali goście zabrali ze sobą.