Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 16 marca 2017 (czwartek) o 18:00 na imprezę tematyczną „Kobiety o kobietach”, podczas której odbędzie się wernisaż rzeźb i obrazów Pani Krystyny Marzec oraz  prelekcja Pani Moniki Kunkel-Ratajczak pt. „Córki, matki, żony, kochanki… rola kobiet na przestrzeni wieków”.

Krystyna Marzec od urodzenia związana jest ze Świnoujściem, od prawie 30 lat mieszka w Wapnicy. Ze sztuką użytkową miała kontakt zawsze, chociażby angażując się w tworzenie scenografii i szycie strojów do przedstawień szkolnych. Od 6 lat pracuje w Domu Wczasów Dziecięcych, gdzie również spełnia się artystycznie. Jest „artystycznym samoukiem”. Przygodę z rękodziełem zapoczątkowało tworzenie biżuterii, potem Krystyna zajęła się decoupagem. Powstały meble, dzbanki, doniczki… trzeba być gościem w domu naszej lokalnej artystki, by przekonać się jaki piękny efekt daje łączenie decoupage z innymi technikami zdobienia. Dla Krystyny Marzec tworzenie rzeźb i obrazów to forma terapii połączona z ogromną przyjemnością. Chętnie włącza się w imprezy charytatywne. Podczas wernisażu w Bibliotece zaprezentowane zostaną rzeźby  i obrazy wykonane metodą utwardzania tkanin. Tematem przewodnim wystawy są kobiety. Pani Monika Kunkel-Ratajczak jest również mieszkanką Wapnicy. Należy do stowarzyszenia Archeozdroje, z którym Biblioteka prężnie współpracuje. Tym razem Pani Monika przygotowała prelekcję: „Córki, matki, żony, kochanki…”. Przybliży słuchaczom jaka była rola kobiet w rodzinie i społeczeństwie przed setkami i tysiącami lat. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć czy były one takie same jak my, czy  zupełnie inne? Dlaczego i jakie nasze prapra…babki trafiły na karty historii? Były mądre czy zepsute i nikczemne? Porozmawiajmy o nich, porozmawiajmy o nas, serdecznie zapraszamy! Panowie również są mile widziani.