Bibliotekarze dla WOŚP 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach po raz kolejny postanowiła włączyć się do zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bibliotekarze: Anita Cieślak, Grażyna Bejster, Andżelika Gałecka i Szymon Głod zorganizowali kiermasz książek w Międzynarodowym Domu Kultury oraz owocowy bufet. Nasze stoisko odwiedziło wielu mieszkańców, turystów, którzy hojnie wrzucali pieniądze do puszki. 

Podczas kiermaszu można było również zakupić piękne, ręcznie malowane butelki oraz świnki skarbonki wykonane przed dzieci podczas ferii zimowych 2016. Za szczodry datek można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Bibliotekarzami, którzy przebrani byli za postacie z bajki o królewnie Śnieżce. Zaprezentowaliśmy się w strojach Śnieżki, Krasnala i Czarownicy, która rozdawała soczyste, zdrowe jabłka. Biblioteka prowadziła kiermasz od godziny 13:00 do 18:00, podczas którego udało się zebrać 990,58 dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Na zakończenie wieczoru na scenie MDK wystąpił zespół „Babba” z wielkimi przebojami kultowego zespołu Abba. Krystyna Marzec, Elżbieta Mazurek oraz Bibliotekarze: Andżelika Gałecka, Szymon Głod porwali publiczność do zabawy i dali czadu w rytm „Dancing Queen”, „Wateroo” czy „Super Trouper”. Stroje do muzycznego show przygotowała Pani Maria Kowalska – pracownik Biblioteki. Serdecznie dziękujemy Pani Hannie Ratajczak ze Sklepu Warzywno-Owocowego za przekazanie pysznych jabłek. Biblioteka w Międzyzdrojach serdecznie dziękuje wszystkim biorącym udział w akcji za hojność i wielkie serce. Do zobaczenia za rok!