28.09.2017 na XXXVI Sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach miało miejsce przekazanie nagród książkowych przez Pana Burmistrza Leszka Dorosza dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach. Książki zostały odebrane przez przybyłą delegację z Biblioteki w osobie Dyrektor Andżeliki Gałeckiej oraz Szymona Głoda .  Nowe pozycje książkowe są nagrodą od Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie w konkursie na największą liczbę elektronicznych zeznań podatkowych za 2016 r. Nasza gmina osiągnęła wynik 60 proc. zeznań drogą elektroniczną w skali województwa, dzięki czemu zajęliśmy III miejsce. Książki będą dostępne dla  czytelników w naszej wypożyczalni od 1 października 2017.  Wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do uzyskania tego wyniku, gratulujemy i zachęcamy do czytania.