„Koci świat” – czyli lekcja biblioteczna dla przedszkolaków  

21 września 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.

Na początku spotkania Andżelika Gałecka przeczytała bajkę pt. „Płaczliwa kotka”. Każde dziecko otrzymało rekwizyty związane z treścią utworu. Dzieci słuchały uważnie i żywo reagowały  utożsamiając się z bohaterami opowiadania. Następnie Szymon Głod zaprezentował dzieciom najnowsze książki, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. W dalszej części spotkania Anna Piecyk przedstawiła prezentację multimedialną pt. „Koci świat”, która zawierała mnóstwo ciekawostek związanych z kotami. Bibliotekarze zaprezentowali również kocich bohaterów znanych z książek i filmów:  kotkę Duchessę, Kotka Splotka, Kota w Butach, kota Garfielda czy kota Filemona.

Następnie dzieci miały za zadanie pomalować farbami styropianowe koty. Powstały różnokolorowe zwierzęta, które będą dekoracją w przedszkolnych salach. Na zakończenie spotkania grupa przedszkolaków „Rybacy” zrobiła sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z bibliotekarzami i „kocią rodzinką”.