„Nawrócona wiedźma”,czyli Patrycja Hurlak w międzyzdrojskiej bibliotece

25 sierpnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z Patrycją Hurlak, aktorką, reżyserką, autorką książek „Nawrócona wiedźma” i „Zakochani są wśród nas”. 

Patrycja Hurlak opowiedziała przybyłym gościom, jak została nawrócona i co spowodowało, że dzisiaj jest tak blisko Boga.

Pochodzi ze Świdnicy, pięknego miasta na dolnym Śląsku, gdzie chodziła do szkoły. Wychowała się w rodzinie wierzącej, ale nie praktykującej, czyli niewierzącej, jak przyznała autorka. Wiara wymaga od nas, abyśmy modlili się, chodzili do kościoła, głosili dobre słowo, czego zabrakło w jej rodzinie. Jeśli tego nie robimy, oddalamy się od Boga i zapominamy o nim, czyli przestajemy wierzyć. Patrycja wyznała, ze miała w życiu czas, kiedy interesowała się  czarną magią. Wpadła w sidła horoskopów, wywoływania duchów, amuletów, talizmanów i wróżek. Tak bardzo „wkręciła” się w ten świat, że w pewnym momencie uznała siebie za wyjątkową osobę. Tak zaczęło się rzucanie klątw. Patrycja Hurlak nie zdawała sobie sprawy z tego, że robi źle. Nie potrafiła już odróżnić, co jest dobre, a co złe. Wewnętrznie jednak ciągle szukała szczęścia. Mimo iż miała wszystko, bo osiągnęła zawodowy sukces, grała w serialach, podjęła się również pracy reżysera, nie czuła się szczęśliwa. Kiedy zaczęła odczuwać myśli samobójcze, postanowiła po raz pierwszy od dawna, szczerze i prawdziwie zwrócić się do Boga. To był ten moment, kiedy Bóg wysłuchał jej wołanie o pomoc i posłał jej czterech proroków, czyli osoby, które uświadomiły Patrycji, że robi źle. To był przełomowy moment w życiu kobiety.  

Patrycja Hurlak przyznała, że jej droga do nawrócenia była bardzo wyboista i nadal ciągle trwa. Każdego dnia pielęgnuje swoją wiarę i już nigdy nie chciałaby wrócić na złą drogę. Jej książki są świadectwem przemiany życiowej, o której chciała opowiedzieć czytelnikom. Poza tym ma w planach kolejne książki, w których będzie przypominała ludziom, że zakochani są wśród nas, czyli o miłości do Boga.  

Przybyli goście byli bardzo ciekawi, czym Patrycja zajmuje się na co dzień.  Przyznała, że gra w serialach telewizyjnych, co bardzo lubi. Jej ogromną pasją był taniec, jednak kontuzja kolan już na zawsze wykluczyła ją z tego. Posiada licencję sędziowską  rajdów samochodowych, jednak ostatnio bardzo polubiła samoloty.   

Aktorka opowiedziała również o programie, który prowadzi pt. „Ukryte skarby” emitowanym na antenie telewizyjnej dwójki. Zachęca do odwiedzenia miejsc w naszym kraju, które warto zobaczyć. Piękne zabytki, ciekawi ludzie, skrywane tajemnice to tylko część zalet tych miejsc, do których zaprasza Patrycja Hurlak.  

Po spotkaniu można było zakupić książki autorki i zdobyć autograf. 

Bibliotekarze