„Lato z książką, czyli coś dobrego na wakacje” – spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

13 lipca 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się wakacyjne  spotkanie miłośników literatury. Mieliśmy okazję gościć nie tylko stałych czytelników biblioteki, ale również turystów, którzy chcieli podzielić się swoimi przemyśleniami na temat ostatnio przeczytanych książek.

Bibliotekarze przedstawili nie tylko nowości książkowe, ale również te pozycje, które są najczęściej wypożyczane przez czytelników np. „Ogród Kamili” Katarzyny Michalak, „Pensjonat na wrzosowisku” Anny Łajkowskiej, „Chiny-Nie do wiary!” Kingi Lityńskiej. Omówione zostały również książki biograficzne znanych postaci takich jak: Małgorzata Braunek, Kalina Jędrusik, Marina Vlady i Andrzej Wajda. 

Podczas spotkania uczestnicy dyskutowali nie tylko o książkach, ale także o różnicach kulturowych między mieszkańcami Europy a wieloma egzotycznymi krajami. Przybyli goście opowiedzieli o działających instytucjach kultury w ich regionach i prężnie działających ludziach, którzy bez dużych nakładów pieniężnych potrafią tworzyć niesamowite projekty i przedsięwzięcia.

Na zakończenie spotkania uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia, bibliotekarze zaś zaprosili na kolejne, wakacyjne spotkanie DKK już 10 sierpnia 2017 pt. „Znani i lubiani w biografiach”.