„Pomaganie jest fajne”, czyli spotkania literacko-plastyczne w międzyzdrojskiej bibliotece

8 czerwca 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się dwa spotkania autorskie z Anną Piecyk połączone z warsztatami plastycznymi. Na zajęcia zostały zaproszone dzieci z klasy I i II ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach.
Ania Piecyk jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie. Od dziewięciu lat pracuje w bibliotece, gdzie spełnia się zawodowo. Dzięki tej pracy odkryła w sobie pasję do pisania książek, co efektywnie realizuje. W swoim dorobku ma już trzy książki dla dorosłych: „Pustkę”, „Matnię” i „Wymarły gatunek”. W pierwszej połowie roku ukazała się jej pierwsza książka dla dzieci pt. „Malinka i tajemniczy prezent” z ilustracjami autorki, która porusza bardzo trudny temat, jakim jest choroba onkologiczna i pomoc chorym osobom. Ania opowiedziała o swoich bohaterach i przeczytała fragment opowiadania. Celem całego spotkania było uwrażliwienie dzieci na pomoc drugiej osobie. Uczniowie bardzo uważnie słuchali i chętnie brali udział w dyskusji, za co każdy został oznaczony stempelkiem jako „mistrz pomagania”.
W drugiej części spotkania dzieci wcieliły się w ilustratorów. Ich zadaniem było wykonanie na kartonikach ilustracji z filcu, materiału, czesanki filcowej, kolorowych pianek i kostek mozaikowych. Uczniowie dobrali się w pary i losowali scenki, do których musieli wykonać ilustrację. Każda grupa miała oryginalne pomysły i świetnie poradziła sobie z zadaniem. Z wykonanych prac w klasach powstaną wystawy, które będą przypominały uczniom, że pomaganie jest naprawdę fajne.  
Na zakończenie spotkania każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z autorką.