Bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach zachęcają do wzięcia udziału w „Rodzinnych warsztatach wielkanocnych w Twoim domu”. W związku z pandemią oraz wprowadzonymi obostrzeniami nie możemy zorganizować warsztatów stacjonarnych, jakie odbywały się co roku w bibliotece. Wychodząc naprzeciw plastycznym potrzebom najmłodszych czytelników

i chcąc uatrakcyjnić ten przedświąteczny czas, wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach postanowiliśmy zakupić materiały plastyczne, następnie rozdać je dzieciom w formie pakietów do wykonania ozdób świątecznych w swoim domu.

Od 15-26 marca 2021 r. zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do biblioteki po odbiór wielkanocnych pakietów z materiałami i instrukcją. Następnym krokiem naszej akcji jest wykonanie w domu wraz ze swoją pociechą ozdoby wielkanocnej i przesłanie zdjęcia pracy plastycznej na adres mailowy biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Osoby, które wyślą zdjęcie rękodzieła wraz z wizerunkiem dziecka wyrażają jednocześnie zgodę na upublicznienie jego wizerunku w lokalnych mediach, na stronie internetowej oraz profilu biblioteki na portalu społecznościowym Facebook i Instagram. Akcja skierowana jest do najmłodszych, zarejestrowanych czytelników międzyzdrojskiej biblioteki. Jeśli nie jesteś jeszcze czytelnikiem naszej biblioteki jest to doskonała okazja, by się zapisać. Liczba pakietów ograniczona. Autorów najciekawszych ozdób wielkanocnych bibliotekarze nagrodzą drobnymi upominkami.

Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.