100 lat temu 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Był synem Karola Wojtyły seniora i Emilii z Kaczorowskich. Swoją przyszłość chciał związać z teatrem, jednak jego droga życiowa pokierowała go ku  kapłaństwu. 16 października 1978 roku Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię

Jan Paweł II. Pontyfikat papieża Polaka trwał prawie 27 lat i był jednym z najdłuższych w historii. Cały świat poruszony był wiadomością o jego śmierci. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Uważa się, że dzięki papieżowi wywodzącemu się z Polski zawdzięczamy upadek komunizmu. Jan Paweł II został beatyfikowany 1 maja 2011 roku przez Benedykta XVI, zaś jego kanonizacji dokonał papież Franciszek 27 kwietnia 2014 roku. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza do skorzystania ze zbiorów o papieżu a także publikacji autorstwa samego Jana Pawła II, które są dostępne w wypożyczalni: „Pamięć i tożsamość”, „Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003. Jan Paweł II”, „Jan Paweł II w Polsce”, „Przekroczyć próg nadziei”, „Dar i Tajemnica”, „Elementarz Jana Pawła II”, „Jan Paweł II” Jacka Skwarnickiego. Polecamy także wydania albumowe „Jan Paweł II. Pielgrzym z powołania”  i „Wybitni Polacy”, gdzie jest przedstawiona postać Karola Wojtyły. Nie zapominamy o najmłodszych czytelnikach i tych trochę starszych, dla których również mamy kilka propozycji książkowych o naszym papieżu: „Jak Lolek został papieżem” Mariusza Wollnego, „Niebieskie okno czyli o dekalogu, dzieciach i świętym Janie Pawle II” Ines Krawczyk oraz „Młode lata papieża”  i „Wujek Karol. Kapłańskie lata papieża” Pawła Zuchniewicza. Serdecznie zapraszamy do korzystania z wypożyczalni i zachęcamy do zgłębiania wiedzy o Janie Pawle II oraz o jego naukach.