27 stycznia 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła małych czytelników na kolejną ciekawą lekcję biblioteczną. Tym razem przyjechały do nas dzieci z zerówki i klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Racimierzu.

Dyrektor Andżelika Gałecka zorganizowała dla uczniów krótką wycieczkę po bibliotece, pokazując jakie pomieszczenia znajdują się w budynku i jakie pełnią funkcje. Opowiedziała o kserokopiarce, czym jest katalog książek, gdzie znajduje się dział dla dzieci oraz kafejka internetowa. Po tym krótkim spacerze dzieci mogły wysłuchać wykładu na temat artystycznych książek dostępnych w czytelni. Ogromnym zaskoczeniem dla słuchaczy były wszystkie prezentowane pozycje. Nie ukrywano zdziwienia, kiedy została zaprezentowana książka harmonijka, z dźwiękami czy przestrzenna. Każda robiła wielkie wrażenie i rozbudzała wyobraźnię. Po tym wykładzie dzieci na długo zapamiętają, że czytanie książek to tylko i wyłącznie przyjemność. Kolejną niespodzianką dla gości było krótkie przedstawienie na podstawie książki pt. „Jak schować lwa” Helen Stephens. Dzięki pomocy nauczycielki, która zagrała mamę i dziewczynki wcielającej się w postać włamywacza, przedstawienie odbyło się w pełnej obsadzie. W rolę lwa i Malwinki wcielili się pracownicy biblioteki Małgorzata Olborska i Szymon Głod, którzy zawsze do łez rozśmieszają przybyłe dzieci. Po przedstawieniu uczniowie zrobili sobie zdjęcie z „bibliotecznymi aktorami” i przystąpili do pracy plastycznej. Mieli za zadanie wykonać gniotki antystresowe. Z mąki, balonów i włóczki powstały wspaniałe prace, które będą przypominały małym pracusiom o wizycie w bibliotece.