W listopadzie 2019 r. zakończyło się głosowanie w Akcji Kinder Wspólne Czytanie. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach uzyskała 1040 głosów od naszych czytelników, dzięki którym zajęliśmy 256 miejsce w Polsce, co pozwoli nam otrzymać

książki o wartości 300 zł oraz dwie pufy do rodzinnego czytania.

Wczoraj tj. 27 listopada 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie podsumowujące działania dot. Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Burmistrz Międzyzdrojów Pan Mateusz Bobek wspólnie z Panią Jadwigą Bober Inspektorem ds. społecznych i kultury fizycznej ogłosili listę projektów, które otrzyma dotację na realizację w nadchodzącym roku. Z ogromną radością informujemy, że w kategorii projektów społecznych najwięcej głosów, bo aż 419, otrzymał nasz biblioteczny projekt „Ebooki i audiobooki w bibliotece”. Pozostałe 2 projekty zgłoszone przez Dyrektora Biblioteki Andżelikę Gałecką „Festyn rodzinny - Święto pieczonego ziemniaka w Wapnicy” otrzymał 397 głosów i zajął 3 miejsce, natomiast na projekt „Wypożyczalnia gier planszowych” oddano 262 głosów, co pozwoliło zająć 6 miejsce.  Na realizację każdego z tych projektów Gmina Międzyzdroje przeznaczy po 5 tys. zł. Dziękujemy wszystkim głosującym za poświęcony czas i zaangażowanie. Bez Was nie byłoby naszych sukcesów!

1. Ebooki i Audiobooki w Bibliotece (419 głosów)

3. Festyn rodzinny „Święto pieczonego ziemniaka” – Wapnica (397)

6. Wypożyczalnia gier planszowych (262)