29 maja 2019 r. pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach zorganizowali lekcję biblioteczną, na którą zostały zaproszone dzieci z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach z grupy „Słoneczka”.

Aby wzbudzić w przedszkolach chęć sięgnięcia po książkę, bibliotekarze przygotowali przedstawienie na podstawie książki pt. „Kto przytuli misia Tulisia” Davida Mellinga. Sympatyczny miś wraz ze swoimi przyjaciółmi sprawił, że dzieci z ciekawością i uśmiechem na ustach obejrzały inscenizację. Najmłodsi dowiedzieli się, jak ważne jest mieć przyjaciela, do którego można się przytulić. Niespodzianką była zaprezentowana instrukcja prawidłowego przytulania oraz nietypowe przykłady przytuleń np.: przytulenie na kanapkę, przytulenie do góry nogami czy przytulenie brzuszkowe. Dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterami przedstawienia, w których wcielili się bibliotekarze oraz przyjaciel naszej biblioteki, Pani Krystyna Marzec. Anna Piecyk przedstawiła przedszkolakom nowości książkowe ze zwierzęcymi bohaterami, jakie można znaleźć w naszej bibliotece. Mali czytelnicy byli bardzo zainteresowani książkami i obiecali, że przyjdą zapisać się do biblioteki. Następną niespodzianką było tworzenie masek dzikich zwierząt. Przedszkolaki miały za zadanie pokolorować kredkami papierowe maski, które mogą później wykorzystać na różne okazje. Wizyta w bibliotece była ciekawym doświadczeniem dla zaproszonej grupy. Kolejne spotkanie już w czerwcu. Dziękujemy Pani Krystynie Marzec za poświęcony czas i dobrą zabawę podczas spektaklu.