Bibliotekarze Andżelika Gałecka i Szymon Głod, w ramach współpracy z Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, wzięli udział w Nocy Muzeów 2019. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach poprowadzili warsztaty plastyczne pt. "Zwierzaki cudaki".

Dzieci wykonały z koralików Hama: żabki, króliczki, koniki morskie, misie i inne zwierzątka, które zabrały na pamiątkę do domu. W Polsce Noc Muzeów odbywa się co roku w weekend w okolicy 18 maja. Właśnie w tym dniu jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Muzeów, który został ustanowiony w 1977 roku. Ideą wydarzenia jest udostępnienie zwiedzającym muzeów, galerii oraz instytucji kultury za darmo lub za symboliczną opłatą.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w styczniu 1997 roku. W Polsce pierwsza taka impreza została zorganizowana przez poznańskie Muzeum Narodowe w 2003 roku.