2 kwietnia 2019 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach zorganizowano rodzinne warsztaty. Bibliotekarze, jak zawsze, przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych i ich opiekunów.

Pierwszą z nich było przedstawienie na podstawie książki Davida Mellinga pt. „Kto przytuli Misia Tulisia?”. Jest to historia brunatnego misia, który szukał kogoś, do kogo mógłby się przytulić. Pracownicy biblioteki wcielili się w rolę misia, lwa, myszy i sowy. Ich pomysłowość w przygotowaniu scenografii oraz strojów była bardzo oryginalna i wywołała uśmiechy na twarzach oglądających. Uciekające owce, ryczący lew w jaskini czy miś wspinający się na drzewo to tylko kilka z zabawnych sytuacji. Uczestnicy warsztatów przeszli wesołe szkolenie „z prawidłowego przytulania”, które zaprezentował miś i lew. Wystarczy rozłożyć ramiona, uśmiechnąć się i przycisnąć ile sił. Ogromnym zaskoczeniem była „galeria przytuleń” zaprezentowana przez bohaterów przedstawienia. Przesłaniem inscenizacji było udowodnienie jak ważne w życiu są ciepło rodzinne i przyjaźń.

Po spektaklu uczestnicy warsztatów mieli za zadanie narysować projekt wymarzonej postaci z bajki. Następnie na gotowych drewnianych ludzikach wcielali swoje pomysły w życie. Wystarczyło odrobinę filcu, skrawki materiału, włóczka, sznurki, tasiemki, koraliki, guziki, żeby powstały fascynujące prace: postacie rybaka, biedaka, księżniczki, Harrego Pottera, świnki Peppy, piłkarza, damy dworu czy pirata. Wszyscy bawili się przy tym wyśmienicie. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze swoją figurką i zabrać ją do domu.

Materiały na warsztaty zostały zakupione  przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece   w Międzyzdrojach. Już dziś serdecznie zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Wielkanocne, które odbędą się w Bibliotece w Międzyzdrojach 8 kwietnia 2019 r. w godz. 16.00-18.00 i w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy 9 kwietnia 2019 r. w godz. 15.00-17.00. Wstęp wolny.