Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie autorskie z ks. Tomaszem Romantowskim połączone z promocją jego debiutanckiej powieści „STOP O poszukiwaniu Boga w drodze do Medjugorie”. Wieczór autorki odbędzie się 30 marca (czwartek) 2017 o godz. 18:00.

Tomasz Romantowski jest wikariuszem Sanktuarium w Resku gdzie jest bardzo aktywny społecznie. Od urodzenia związany z Lubinem. „STOP…” to dziennik z podróży autostopowej z Łodzi do Madjugorie w Bośni i Hercegowinie, którą autor odbył w 2013 roku. Ksiądz Tomasz prowadzi bloga internetowego, ma własny kanał na YouTube oraz profil na Facebooku. Wykorzystuje nowe technologie, by dotrzeć i zarażać swoją życiową pasją jaką jest szukanie Boga i pomoc innym w odkrywaniu Jego piękna i dobroci. Jest przykładem księdza z powołania, księdza z misją, by uczyć każdego jak w swojej codzienności odnaleźć Boga, zaufać i powierzyć swoje życie Opatrzności. Reprezentuje nowe pokolenie księży, którzy burzą dystans między duchownym a wiernym, czego przykładem jest prowadzenie spowiedzi w parku albo uczestnictwo w ekumenicznej podróż autostopem bez jedzenia i bez pieniędzy przez kilka europejskich krajów. „Ksiądz Tomasz jest rozśpiewany, pogodny, ale twardo stąpający po ziemi. Jak mówi o sobie – potrafi w nią zaryć, by mieć dowód, że nie jest aniołem.” Chcesz porozmawiać z nietuzinkowym kapłanem? zapraszamy do lektury książki, która jest już dostępna w wypożyczalni oraz na spotkanie.