W mroźny poranek 21 listopada 2018 r. pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach udali się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, aby uroczyście nadać pierwszakom tytuł czytelnika. Spotkanie z literaturą to bardzo ważna sprawa

dla najmłodszych. Powinno się ono odbyć w połączeniu z zabawą, dlatego bibliotekarze zaprosili uczniów na małe przedstawienie. Na podstawie książki Betha Brackena pt.„Tomek mały jest nieśmiały” opowiedzieli dzieciom historię żyrafy Tomka, który bardzo bał się występować przed całą klasą. Dzięki swoim kolegom i koleżankom, którzy nie wyśmiewali go i zachęcali brawami, pokonał swoją nieśmiałość. Inscenizacja miała na celu zachęcenie dzieci do korzystania z księgozbioru biblioteki. Następnie bibliotekarze założyli uczniom karty i opowiedzieli o programie „Od najmłodszych lat z książką za pan brat”, w którym biorą udział dzieci z klas 1-3. Zasady są bardzo proste. Czytelnik za każdą wypożyczoną książkę dostaje gwiazdkę. Kiedy zbierze ich pięćdziesiąt, otrzymuje nagrodę. To kolejna zachęta do czytania. Aby nie było zbyt nudno, bibliotekarze zaprosili najmłodszych na warsztaty plastyczne, na których każdy mógł wykonać swoją pierwszą zakładkę do książki. Z kolorowych wycinanek i włóczki dzieci wyczarowały niesamowite prezenty dla siebie i swoich najbliższych. Na zakończenie mali czytelnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i obiecali, że będą korzystać z punktu bibliotecznego naszej biblioteki, który co dwa tygodnie jest u nich w szkole.
Tego dnia na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Andżelika Gałecka w ramach projektu „Strefy Aktywności Społecznej” sfinansowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo w rozwoju” z siedzibą w Wolinie, przy współpracy z gminą Międzyzdroje, uczestniczyła w szkoleniu „Animator wolnego czasu. W ramach projektu zakupiono grę integracyjną „Wieża”, w którą zagrała klasa VI. Jest to doskonała zabawa i rozwijanie współpracy w grupie. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Wszyscy doskonale się bawili i już zapowiedzieli, że chcieliby pobić rekord w układaniu wieży na czas.