W poniedziałkowy wieczór 1 października 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki zaprosili Czytelników na literacką wędrówkę z pisarką Agatą Kołakowską. Jest autorką takich książek jak: „Siódmy rok”, „Kolejny rozdział”, „Płótno”, „Pięć minut Raisy”, czy „Zaciszny Zakątek”.

Pochodzi z Wrocławia, tam również ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną. Współpracowała z Polskim Radiem Wrocław, jednak zdała sobie sprawę, że dziennikarstwo za bardzo ją ogranicza, że to nie jest to, co chciałaby robić w życiu. Od zawsze jej pasją było pisanie, dlatego postanowiła, że zajmie się tym zawodowo. Agata w swoich książkach porusza różne tematy, czasem nieco kontrowersyjne i niewygodne. Jednak zawsze stara się przelać na papier sporo optymizmu i humoru, by nie zrazić czytelnika. Dzięki temu ludzie, którzy sięgają po jej książki, mogą spodziewać się wielu emocji podczas czytania. I jak sami przyznali, każda opowieść pisarki jest inna i potrafi ich zaskoczyć. Jest bardzo obiektywna podczas pisania, bo rolą autora jest opowiedzieć, a nie mówić, co jest dobre a co złe. Nigdy nie stoi po żadnej ze stron, ani oprawcy ani ofiary. Agata Kołakowska jest bardzo dobrym obserwatorem. Zdradziła, że lubi „rozbierać człowieka aż do szkieletu” i ukazywać jego emocje w swoich książkach. Dlatego aspekty psychologiczne bardzo często goszczą w jej tekstach.
Autorka opowiedziała o swojej najnowszej książce pt. „Wyrok na miłość”, która jest dla niej wyjątkowa. Długo dojrzewała do decyzji, aby uczynić teatr tematem swojej powieści. Jest wielką miłośniczką tego rodzaju sztuki, dlatego ogromną frajdę sprawiło jej pisanie o tym. Główny bohater książki jest prawnikiem, jednak marzy, by zostać dramaturgiem. Droga do realizacji marzeń nie zawsze jest prosta. Jednak pisarka daje nadzieję, że jest to możliwe i powinniśmy dążyć do spełniania swoich pragnień. Życie bez marzeń byłoby pozbawiane barw, dlatego nie możemy rezygnować z nich i dążmy do tego, co jest dla nas w życiu ważne.  Dodatkową atrakcją dla czytelnika jest dołączona do książki płyta z tekstami autorki i muzyką Łukasza Wójcika , która wprowadza nas w klimat musicalu. Równie optymistyczną i podnoszącą na duchu książką jest „Płótno”. Agata Kołakowska opowiada historię malarki, która odnosi sukcesy na rynku aukcyjnym. Jednak los płata jej figla i kobieta doznaje urazu prawej dłoni. Przewrotność sytuacji sprawia, że życie bohaterki zmienia się z dnia na dzień.  Pomimo przeciwności losów głównej bohaterki, autorka chciała przekazać swoim czytelnikom dobrą energię i wiarę w siebie. Książka została bardzo pozytywnie przyjęta przez czytelników i jest dla niektórych lekiem na niepogodę ducha, która czasem dopada człowieka. Pisarka opowiedziała przybyłym gościom o swojej ulubionej książce, jaką napisała, czyli „Pięć minut Raisy”. To bardzo optymistyczna pozycja, która opowiada historię najbardziej pechowej osoby na świecie. Jak potoczyło się życie kobiety, która przeżyła porażenie piorunem, katastrofę promu czy atak szaleńca? Zachęcamy do sięgnięcia po książkę, bo naprawdę warto spędzić kilka chwil z Raisą Hedwig. Agata Kołakowska zdradziła czytelnikom, że bardzo rzetelnie przygotowuje się do pracy. Nauczyła się tego na studiach dziennikarskich, gdzie zebrany materiał  musi być zgodny z prawdą i całkowicie przemyślany. Ciekawostką  jest również informacja, że pisarka nie robi szczegółowego planu wydarzeń do książki. Dzięki temu, kiedy każdego dnia siada do pisania, nigdy nie wie, o czym napisze i jest to dla niej bardzo ekscytujące. Czuje się wtedy jak czytelnik. Na koniec autorka zdradziła, że jej najnowsza książka pt. „Pokrewne dusze” ukaże się w listopadzie. Będzie można w niej znaleźć wątki psychologiczne, ale i elementy thrillera.
Na zakończenie przybyli goście zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i otrzymali  autografy do zakupionych książek.