Zapraszamy na niezapomniany wieczór autorski z człowiekiem wielu talentów, satyrykiem i aktorem Jackiem Fedorowiczem, który odbędzie się 11 października 2018 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach Spotkanie organizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Moderatorem spotkania będzie Marcin Michrowski.

Jacek Fedorowicz ukończył Wydział Malarstwa w gdańskiej PWSSP. Na studiach jego zamiłowania trochę się zmieniły i zajął się przede wszystkim karykaturą. Pasja aktorska w nim drzemiąca zaowocowała założeniem wraz ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą studenckiego teatru Bim-Bom w Gdańsku, który odniósł ogromny sukces. Nigdy nie marzył, by ukończyć szkołę aktorską. Uważał, że wystarczy mu to, czego nauczył się do tej pory, by wyrażać swój światopogląd na scenie. W 1960 r. zadebiutował w filmie Janusza Morgensterna „Do widzenia do jutra”. W Telewizji Polskiej był współautorem programów rozrywkowych takich jak: „Poznajmy się”, „Małżeństwo doskonałe”, „Kariera” i „Runda” oraz radiowego magazynu satyrycznego „60 minut na godzinę” w Programie III. Występował  w Kabarecie Wagabunda i programie „Popierajmy się”. Jacek Fedorowicz spełnił się również jako autor książek. Jego publikacje to: „Porady estradowca dla kolegów dramatycznych”, „W zasadzie tak”, „PasTVisko”,” Ja jako wykopalisko”, „Będąc kolegą kierownikiem” czy ” Święte krowy na kółkach”. Zawodowy artysta, a takim jest bez wątpienia Jacek Fedorowicz, żyje po to, by coś robić. Jego energia zmusza go do ciągłego działania i poszukiwania nowych wyzwań, bo jak sam przyznał „artysta to takie dziwne zwierzę, które żyje, by coś tworzyć”.
Rozmowę z satyrykiem przeprowadzi Marcin Michrowski, który jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i Amerykańskiej Szkoły Dziennikarstwa w Warszawie. Od 1998 r. jest związany z redakcją porannego programu „Kawa czy herbata” w TVP.
Podczas spotkania będzie można spytać Jacka Fedorowicza o słynną postać Kolegi Kierownika, scenariusz do filmu „Poszukiwany, poszukiwana” i dowiedzieć się o dalszych planach aktora. Będzie można również nabyć książkę satyryka wraz z autografem.
Nie można przegapić tego spotkania!