8 września 2018 r. na skwerze przy promenadzie w Międzyzdrojach odbyło się Narodowe Czytanie fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

W przedsięwzięciu tym brali udział nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach:  Beata Hołyńska,  Milena Karpowicz, Aneta Nogala, Dorota Sielewicz,  Leszek Nyrkowski, Piotr Frysiak oraz pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach Szymon Głod. Współorganizatorem tego wydarzenia był Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach. Tegoroczna edycja Narodowego Czytania jest wyjątkowa, bowiem to właśnie w tym roku mija setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Należy podkreślić, że  Narodowe Czytanie od kilku lat odbywa się w wielu miejscach naszego kraju, a jego celem jest przede wszystkim propagowanie bogactwa polskiej literatury i czytelnictwa.
Fotografie udostępnione dzięki uprzejmości Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach