23 kwietnia 2018 roku, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach we współpracy z Kołem nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zorganizowała kiermasz książek pod nazwą „Pociąg do książki. Książka do pociągu. Przystanek biblioteka”.

Bibliotekarze przygotowali stoisko z książkami przy wejściu do biblioteki. Zadbali o promocję tego wydarzenia. Przygotowane afisze reklamowe  zachęcały czytelników do kupna książek za symboliczną kwotę. Można było nabyć  bajki, kryminały, beletrystykę, podręczniki szkolne w cenie  od 1 zł do 6 zł. Do sprzedaży przeznaczono 318 książek , sprzedano        zaś 61 woluminów. Dochód został przeznaczony na zakup nowych książek do biblioteki. Egzemplarze nie sprzedane zostały przekazane na kiermasz letni, na który zapraszamy już pod koniec czerwca 2018.