Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie pt. „Unia Europejska i bezpieczeństwo w kontekście geopolitycznym”, które odbędzie się 5 czerwca 2024 (środa) o godz. 18.00 w bibliotece (Plac Ratuszowy 1).

W spotkaniu uczestniczyć będzie dr Marta Szulc z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej zainteresowania skupiają się wokół Unii Europejskiej, regionu Morza Bałtyckiego i polityki wśród młodych ludzi. Jest ekspertką sieci Team Europe Direct, a także przewodniczącą zespołu ds. jakości kierunku Management Instytucji Publicznych i Public Relations.

Podczas wieczoru będziemy starali się poznać fakty na temat agresywnych działań Rosji, jak Unia Europejska może wpływać na zdolności obronne Polski i innych państw europejskich. Spróbujemy nakreślić dlaczego temat obronności jest obecnie tak ważny w odniesieniu do państw europejskich, jak wygląda współpraca w tym zakresie w Europie, a także jaką rolę mogą odegrać Stany Zjednoczone. Ważnym tematem będzie również rozwój przemysłu obronnego oraz wsparcie krajów członkowskich w tej strategii. Pokażemy Państwu skąd czerpać wiedzę na te tematy oraz jakie materiały można znaleźć w naszym kąciku europejskim w bibliotece.

Liczymy na wspólną i udaną dyskusję.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus.