13 maja 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach zorganizowano Rodzinne Warsztaty Plastyczne pt. „Dzień Mamy” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024.

Jak co roku, najmłodsi z grupy „Bursztyny” z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach odwiedzili siedzibę biblioteki, aby wręczyć bibliotekarzom przepiękną wiosenną książeczkę z okazji ich święta oraz przedstawić niezwykłą choreografię taneczną. Serdecznie dziękujemy za pamięć i cudowny prezent. W ramach wdzięczności zaprosiliśmy przedszkolaków do wspólnego robienia kartek dla mam.

Następnie o godzinie 16.00 w rodzinnej atmosferze dzieci i dorośli robili wspaniałe kartki oraz ramki na zdjęcia z wykorzystaniem techniki scrapbookingu, która polega przede wszystkim na własnoręcznym zdobieniu różnych przedmiotów z wykorzystaniem m.in. skrawków materiału, papieru, gazet, filcu, naklejek, wycinanek, sznurka, nożyczek i kleju. Do każdej pracy dzieci włożyły ogrom serca i zaangażowania. Wykonane prezenty zabrano do domu, by wręczyć je później ukochanym mamom. Bardzo dziękujemy uczestnikom za wspaniale spędzony czas!

Materiały zostały zakupione przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2024 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach. 

mgr Karolina Malec