Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie autorskie ze szczecińskim pisarzem Przemysławem Kowalewskim, które odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. (wtorek) w międzyzdrojskiej bibliotece (Plac Ratuszowy 1).

Przemysław Kowalewski jest autorem takich powieści kryminalnych jak „Kozioł”, „Szóstka” czy „Sierociniec”, a akcja tych książek rozgrywa się w Szczecinie. Jest dziennikarzem, samorządowcem, nauczycielem akademickim np. w Wyższej Szkole Zarządzania im. Bogdana Jańskiego w Szczecinie, absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego oraz stypendystą University of Exeter w Wielkiej Brytanii. Współpracował z "Kurierem Szczecińskim" i pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika "Nowy Kurier". Często angażuje się w sprawy publiczne, sprawował np. funkcję wiceburmistrza Gryfic, był obserwatorem OBWE.

Autor w wolnych chwilach jeździ na rowerze oraz morsuje. Jesienią 2023 r. podczas edycji Zachodniopomorskich Spotkań z Komiksem i Popkulturą, został Betonem 2023 w kategorii Szczeciński Twórca Popkultury.

Moderatorem spotkania będzie starszy bibliotekarz Szymon Głod. Zapraszamy na wieczór pełen emocji, w trakcie którego będzie możliwość zakupu książek autora i otrzymania autografu.