15 marca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się pierwsze warsztaty z Wirtualnej Rzeczywistości (VR).

VR to technologia, która umożliwia użytkownikom interakcję z wirtualnym światem za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak gogle, kontrolery ruchu czy specjalne platformy śledzenia ruchu. Głównym celem VR jest stworzenie wrażenia bycia obecnym w świecie wirtualnym, który może być całkowicie odmienny od rzeczywistości fizycznej. Dzięki zaawansowanej grafice, dźwiękowi przestrzennemu oraz systemom śledzenia ruchu użytkownik może poczuć się jakby przeniósł się do zupełnie innej rzeczywistości.

Uczestnicy zajęć zapoznali się m.in. z jedną z najpopularniejszych gier na VR „Beat Saber”, która polega na przycinaniu dźwięków (np. w formie kwadratów) lecących w kierunku gracza. Wraz ze wzrostem tempa, należy używać całego ciała, aby unikać nadlatujących przeszkód, wykonywać kroki w bok i przysiady, a to wszystko zachowując rytm i przecinając dźwięki.

VR to doskonała zabawa dla całej rodziny! Zapraszamy na następne zajęcia, które odbędą się 28 marca 2024 r. w międzyzdrojskiej bibliotece. Została ostatnia wolna godzina 12.00-13.00. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Już nie możemy się doczekać!

Sprzęt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka – nowe horyzonty”. Gry zostały zakupione przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.