Dzisiejsze spotkanie zaczęliśmy od prezentacji pt. „Co mówi do nas pies – psia mowa ciała i bezpieczny kontakt z czworonogiem”, którą przedstawiła Pani Helena Piątek ze szkoły dla psów „Pies Potrafi” wraz ze swoim czworonogiem Amorem.

Dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza ziewanie u psa, jak się bezpiecznie bawić i nie stresować pupila. Najmłodsi wiedzieli, że zanim pogłaska się obcego psa, zawsze trzeba najpierw spytać właściciela o zgodę. Następnie bibliotekarze Panie: Ania i Małgorzata oraz Pan Szymon odegrali scenki na podstawie książki pt. „Krótkowzroczna żyrafa”. Dzieci doceniły kunszt aktorski bibliotekarzy i biły gromkie brawa. Na koniec wykonaliśmy witraże z koralików HAMA. Dziękujemy Hotelowi Aurora Family & Spa za smaczne kanapki.