O godz. 10.00 udaliśmy się do MDK na spektakl „Calineczka” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Aktorzy w czasie przedstawienia niejednokrotnie prosili na scenę dzieci do wspólnej zabawy.

Najmłodsi zadowoleni i pełni humoru powrócili do biblioteki, gdzie  zaproponowaliśmy im zabawę z ciasto-plasto, modeliną i plasteliną. Powstały kolorowe autka, które będą jeździć po budowanych makietach. Ostatnią pracą plastyczną było wykonanie podłoża do miniatur miast.

P.S. Prosimy rodziców, aby w miarę możliwości, dali dzieciom po jednym kartoniku, np. po mleku, herbacie, syropie, oraz po jednej plastikowej butelce po wodzie lub innym napoju. Materiały te będą potrzebne podczas kolejnych kreatywnych zajęć w czasie ferii.