9 maja 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty muzyczne z rytmiki dla dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat.

Zajęcia rozpoczęto od muzycznej gimnastyki. Dzieci wesoło maszerowały i ćwiczyły w podskokach. Uczestnicy wykonywali takie ćwiczenia jak bieg na paluszkach, „łódeczki”, „jabłuszko”, „dinozaury” czy też „wesołe miasteczko”. Najmłodsi czytelnicy mieli okazję do zapoznania się z instrumentami i ich dźwiękami. Bibliotekarze zaprezentowali dzieciom m.in.: tamburyna, marakasy, dzwoneczki, grzechotki i bębenki. Zajęcia przyniosły wiele radości. Przybyłe dzieci miały okazję do wypożyczenia książek i gier. Zajęcia zakończyły się miłym upominkiem dla uczestników. Bibliotekarze rozdali każdemu dziecku po balonie z okazji Tygodnia Bibliotek 2023.