Tydzień Bibliotek 2023, pod hasłem „Moja Twoja Nasza Biblioteka” rozpoczęliśmy akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!”. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć książki ukryte przez międzyzdrojskich bibliotekarzy na terenie miasta i zabrać je ze sobą do domu. W ich odnalezieniu pomogła mapka z zaznaczonymi obszarami poszukiwań. Książki zabezpieczone były w przeciwdeszczowe kapturki i nie straszna im była kapryśna pogoda. Mimo niesprzyjającej aury akcja zakończyła się sukcesem i ponad 60 książek dla dzieci i młodzieży znalazło nowy dom.

Zapraszamy na kolejne atrakcje obchodów Tygodnia Bibliotek 2023 zorganizowane przez międzyzdrojską bibliotekę:
- 8 maja 2023 r. o godz. 17.30 zapraszamy na koncert i warsztaty muzyczne Osady Pieśni Grodno - amatorskiego zespołu muzycznego wykonującego muzykę tradycyjną.

- 9 maja 2023 o godz. 16.00 zapraszamy na zajęcia z rytmiki dla dzieci, gdzie bibliotekarze wspólnie z najmłodszymi czytelnikami rozpoczną przygodę ze światem dźwięków, muzyki, rytmem i tempem.

- 10 maja 2023 o godz. 16.00 serdecznie zachęcamy do udziału w rodzinnych warsztatach plastycznych z okazji Dnia Matki. W podziękowaniu za wszystko co robią dla nas Mamy, obdarujemy je laurkami i prezentami, które wykonamy własnoręcznie z odrobiną kreatywnego recyklingu.

- 11 maja 2023 o godz. 8.20 oraz 10.20 zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy na warsztaty komiksowe, które poprowadzi Tomasz Samojlik - polski biolog, popularyzator przyrody, rysownik i twórca komiksów oraz serii książek m.in. o żubrze Pompiku.

- 12 maja 2023 od godz. 18.00 do 22.00 zapraszamy dzieci w wieku od 9 do 12 lat na specjalną „Noc Bibliotek z książką w tle”. Przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubinie, teatrzyk Kamishibai, warsztaty plastyczne, gry, zabawy integracyjne oraz poczęstunek.