2 maja 2023 r. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach wzięli udział w doniosłym wydarzeniu, jaki była próba pobicia rekordu na najdłuższą flagę narodową. Flaga podzielona była na dwie części, które rozwijano z dwóch przeciwnych kierunków. Pośrodku czekały Panie z KGW „Wilkina” w Wapnicy z maszynami do szycia, aby flagę połączyć. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 1000 osób.  Do rozwinięcia i trzymania flagi zaproszono mieszkańców Międzyzdrojów i regionu, a także turystów z całej Polski. W tym ważnym dla wszystkich Polaków, dumnych z biało-czerwonej flagi udało się pobić rekord, mimo wietrznej pogody! Flaga, którą rozwinięto na międzyzdrojskiej plaży liczyła 2755,8 m.

Cieszymy się, że jako bibliotekarze mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym i wyjątkowym wydarzeniu jakim było celebrowanie Dnia Flagi.