22 kwietnia 2023 roku, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach we współpracy z Kołem nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zorganizowała kiermasz książek pod nazwą „Pociąg do książki - książka do pociągu”.

Bibliotekarze przygotowali stoisko z książkami na Promenadzie Gwiazd przed Informacją Turystyczną. Można było nabyć  bajki, kryminały, beletrystykę oraz książki popularno-naukowe w cenie od 1 zł do 20 zł. Książki przeznaczone na kiermasz były naszymi ubytkami oraz darami od mieszkańców. Sprzedano 156 woluminów na kwotę 1119 zł. Dochód zostanie przeznaczony na zakup nowych książek do biblioteki. Niesprzedane egzemplarze zostały przekazane na kiermasz letni, na który zapraszamy już pod koniec czerwca 2023 r.

Serdeczne dziękujemy Dyrektorowi i pracownikom MDK Międzyzdroje, pracownikom Działu Promocji UM Międzyzdroje, trenerom Klubu Sportowego „Fala” za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu.

Dodatkowo międzyzdrojska Biblioteka była partnerem w grze miejskiej organizowanej przez Woliński Park Narodowy w związku ze Światowym Dniem Ziemi pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Przy naszym punkcie uczestnicy gry mieli za zadanie pomalować gipsową morską rybę.