5 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się „Wielkanocne warsztaty plastyczne”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W rodzinnej atmosferze dzieci wspólnie z rodzicami, tworzyły kolorowe pisanki ze styropianu, baranki świąteczne z tektury i popcornu. Kolorowe elementy jak cekiny, wstążki, ozdobne koraliki czy kwiatki sprawiły, że stworzone prace były efektowne i oryginalne. Wykonane wielkanocne dekoracje dzieci zabrały do domów, by już wprowadzić świąteczny nastrój.

Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno - rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.