4 kwietnia 2023 r.  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z udziałem dzieci, które przyjechały do Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach w ramach zielonej szkoły. Uczniowie mieli okazję zwiedzić różne zakamarki nowej biblioteki.  Pierwszym, który odwiedzili była czytelnia. Następnie uczniowie udali się do działu dziecięcego, który wywarł na nich niemałe wrażenie. Podczas zwiedzania biblioteki dzieci miały możliwość zapoznać się z planem tyflograficznym z oznaczeniami w języku braille'a, zobaczyć sale warsztatową, czytelnię komputerową, kącik prasowy, wypożyczalnię, magazyn z jezdnymi regałami. Bibliotekarze pokazali wszystkie dostępne sprzęty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych m. in. inkbooki, czytaki czy przenośną pętle indukcyjną. Podczas spaceru po bibliotece uczniowie mieli okazje również dowiedzieć się czym jest wrzutnia i książkomat, do czego służą i jak należy z nich korzystać. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest znajomość alfabetu, która jest niezbędna, by samodzielnie wyszukać książkę w wypożyczalni. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach kulinarnych "Pierniczkowe pisanki polsko - ukraińskie" w ramach projektu Jedzenie zbliża ludzi - rodzinne warsztaty kulinarne. Zrealizowanego w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Zdobienie pierników lukrem oraz kolorowymi posypkami było doskonałą formą spędzenia czasu dla dzieci przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.